Естетичне виховання
Форми організації естетичного виховання учнів
на уроках мистецького циклу
     Ефективність естетичного виховання учнів залежить також від форм та методів його організації. Вони можуть (і повинні) виходити за межі традиційного уроку, бути привабливими, цікавими, різноманітними, пізнавальними, емоційно забарвленими, інтелектуальними. В їхній організації мають врахову­ватися різноманітні фактори: рівень розвитку учнів, можливості їхнього сприй­няття, забезпеченість ілюстративним матеріалом, місце проведення, кількість учасників тощо. Вони можуть охоплювати певну групу учнів (клас), або орі­єнтуватися на одного учня (індивідуальні завдання). Важливо дотримуватися індивідуально-зорієнтованого підходу та діалогового принципу педагогічної діяльності. На цій ниві відкриваються широкі можливості для творчої самореалізації вчителя, який, навчаючи та виховуючи, розвивається сам.

Мультмедіа-технологія-мистецтво
Мультмедіа – технологія – мистецтво
     Сучасна українська школа переживає новий для себе етап НТР, котрий полягає у стрімкому впровад­женні комп'ютерної техніки в педагогічний процес. Ос­новою для такого її поширення стала технологія, котра отримала назву мультимедіа. Але якщо для дисциплін природничо-математичного циклу використання мультимедійних засобів не є новим, то предмети художньо-естетичного циклу лише в останні роки почали робити "кроки назустріч" їх освоєнню та застосуванню на уроках мистецтва.

Т.Г.Шевченко. Живопис, графіка.
        Серед плеяди  видатних діячів  української культури Тарасові Григоровичу Шевченку  (1814-1861)  належить особливе місце. Поборник  правди і свободи, він  своєю полум’яною  поетичною і мистецькою творчістю виразив  споконвічні вільнолюбні прагнення свого народу. Шевченко прожив  коротке подвижницьке життя. Як поет, художник і мислитель революційно-демократичного напряму, він з винятковою силою пов’язав  мистецтво слова й візуального образу з життям народу.

Екранізація творів О.Кобилянської
І ти, найкраща, жінко, героїчна,
Прекрасна Ольго! Духа не вгаси!
Як не вгашала ти ніколи! Стрічная,
Тобі любов од нас! Ти воскреси
Нам діяння народу: одвічная
Ти ж наша сила славна – бо єси!

                                       П. Тичина
     Екранізація дарує літературному творові «друге життя», адже разом із виходом фільму на широкі екрани, починається обговорення і самої стрічки, і книги-першоджерела. Тому сьогодні слід пригадати  найяскравіші кінокартини на твори Ольги Юліанівни Кобилянської, які не стали банальною ілюстрацією до оповідань, а відкрили в них нові інтонації та несподівані контексти. Кожен із фільмів пропонує свій оригінальний підхід до перекладу прози кіномовою. 


презентація «Екранізація творів О.Кобилянської»